Z hřiště TJ ČSAD Havířov si vezeme domů tři body

22.09.2014 14:58

V neděli 21. září sehráli naši hráči v I.B třídě skupiny C další mistrovské utkání na hřišti týmu TJ ČSAD Havířov. Na půdě týmu TJ ČSAD Havířov naši fotbalisté vyhráli po výsledku 1:2.

V neděli 21. září sehráli naši hráči v I.B třídě skupiny C další mistrovské utkání na hřišti týmu TJ ČSAD Havířov. Na půdě týmu TJ ČSAD Havířov naši fotbalisté vyhráli po výsledku 1:2. Branky našeho týmu vstřelil Pavel Hradil a Petr Příborský. Více o utkání uvnitř článků.

TJ ČSAD Havířov - TJ Depos Horní Suchá 1:2 (1:0)

V dalším kole 1.B třídy skupiny C nás los zavedl na hřiště velkého rivala, mužstva ČSAD Havířov. Již dopředu jsme všichni věděli, že tento zápas bude vyhecovaný, ale doufali jsme, že nepřekročí určité meze a bude se hrát pěkný fotbal.

Od začátku utkání měli míč na svých kopačkách daleko častěji domácí hráči, kteří nedali naši obraně vydechnout. Nebezpečně nám zatápěl zejména útočník Karel Vohánka, který se dostal do několika šancí. Pro nás bylo štěstí, že se nedokázal prosadit při třech nebezpečných hlavičkách, ani tvrdou střelou, kterou mu zlikvidoval brankář Reš. Velice nebezpečné byli i centrované míče do našeho pokutového území, které výborně kopal především Gábin Laurenčík. Všechny tyto situace a nebezpečné okamžiky jsme dokázali odvrátit a postupně od 25 minuty vyrovnali hru a začali se dostávat do šancí. Ve 29. minutě centr Čopáka trefil hlavou Tomáš Kaleta, už jsme míč viděli v sítí, ale parádní zákrok předvedl gólman David Burgert a míč vytáhl na roh. Ve 42. minutě napřáhl z dobrých 30 metru Marek Pařík, nádhernou střelou trefil spojnici tyče a břevna. Už jsme se chystali do kabin, když těsně před poločasem domácí zahrávali volný přímý kop z poloviny hřiště. K míči se postavil Gábin Laurenčík, který poslal centr do naší šestnáctky, míč minul všechny hráče, náš gólman si s ním taky neporadil a domácí vedli - 1:0.

Z tohoto gólu jsme se velice rychle otřepali a druhý poločas začali velice aktivně. Dostali jsme se do několika šancí, ale nepřesným zakončením jsme se sami připravili o vyrovnání. To přišlo v 58. minutě, kdy se na levé straně nevídanou kličkou zbavil svého obránce Pavel Hradil, vnikl do šestnáctky domácích a tvrdou střelou prostřelil brankáře Burgerta. Vyrovnáno - 1:1. V dalším průběhu utkáni se šance střídali na obou stranách. Za zmínku určitě stojí dvě dalekonosné střely Petra Čermáka, které obě jen těsně minuli naši branku. Na druhé straně krásný centr Václava Pastrňáka, který z voleje trefil Příborský také těsně vedle. V 73. minutě přišel nešťastný okamžik pro domácí, ale velká radost pro nás. Gábin Laurenčík při odkopu z malého vápna trefil Petra Příborského, od kterého se míč odrazil do domácí sítě - 1:2. Deset minut před koncem po rohovém kopu Libora Stebela trefil ještě Martin Baránek hlavou břevno domácí branky. Domácí hráči v posledních minutách vrhli všechny síly do útoku, na pomoc jim přišel i gólman. Ovšem naše obrana poslední okamžiky ustála, všechny míče odvrátila a tak jsme si z hřiště ČSAD Havířov odvezly velice cenné tři body.

V dnešním článku musím ještě zmínit výkon hlavního rozhodčího pana Suszky. Ten kdo na tomto zápase byl přítomen, nevěřil, jak se z fotbalu dá udělat doslova fraška!!! Pan rozhodčí svým velice, velice špatným výkonem poškodil mužstva na obou stranách a místami z toho udělal takovou komedii kterou ani v kině, neuvidíte!!! Vedoucí mužstva Aleš Zálejský.

Branky: 44. Laurenčík Gábin - 58. Hradil Pavel, 73. Příborský Petr, ŽK: 24. Bebenek Petr, 78. Příborský Petr, Rozhodčí: Suszka Jan - Karch Otakar, Machala Petr, Počet diváků: cca 120

TJ ČSAD Havířov: Burgert - Čermák, Šlachta, Jašek - Klus, Nagy, Schubert, Laurenčík, Hánl - Rozsíval, Vohánka. Trenér: Hánl Ondřej

TJ Depos Horní Suchá: Reš - Bebenek, Kaleta, Marek, Hradil - Kolder (46. Pastrňák, 90. Kubját), Pařík, Čopák (74. Baránek), Stebel - Juránek (80. Pietrasz), Příborský. Trenéři: Menoušek Zdeněk a Zedník Miroslav, vedoucí mužstva: Zalejský Aleš

admin-maro