V neděli v Jablunkově souboj o první místo

29.09.2016 19:54

Po výhře v minulém kole, kdy naši hráči doma přehráli tým Dolní Lutyně, čeká naše hráče další mistrovské utkání. V neděli 2. října čeká náš tým utkání podzimu. V neděli se totiž představí na půdě týmů 1. FK Spartak Jablunkov, kde je čeká souboj o první místo v soutěžní tabulce. Velmi těžké utkání podzimu začíná v neděli 2. října 15.30 hodin.

Naše mužstvo má za sebou velmi úspěšný start do nové sezóny, když se sedmi dosavadních mistrovských utkání vyhráli celkem pětkrát, jednou remizovali a jednou prohráli, což pasuje náš tým na první místo tabulky. Druhý Jablunkov náš nedělní soupeř je však na tom bodově stejně. Naši hráči mají za sebou zatím domácí utkání s Lokomotivou Petrovice B (výhra 4:1), v Nýdku (výhra 1:3), doma s týmem Internacionál Petrovice (výhra 4:1), v Petřvaldě u Karviné (výhra 1:6), doma s Věřňovicemi (remíza 2:2), v Řepišti (prohra 4:0) a dosavadní domácí mistrovské utkání, ve kterém naši hráči vyhráli s týmem TJ Sokol Dolní Lutyně výsledkem 4:1, kdy se za náš tým prosadil třikrát Daniel Juranek a jednou Petr Jordán. Takže náš tým je po sedmi odehraných kolech s celkovým počtem šestnácti bodů na 1. místě se skóre 23:11. Co se týče minulé sezóny tak naši hráči skončili v minulé sezóně na 6. místě s bilancí z šestadvaceti utkání - dvanáct výher, tři remízy a jedenáct proher. Skóre mělo naše mužstvo 68:49 a 39 bodů.  

To náš nedělní soupeř 1. FK Spartak Jablunkov má stejnou bilanci, kdy se sedmi dosavadních mistrovských utkání vyhrál pětkrát, jednou remizoval a jednou odešel poražen. To tedy znamená, že tým Jablunkova je na to bodově úplně stejně. První vítězství našeho nedělního soupeře přišlo hned v prvním utkání na domácí půdě v souboji s Nýdkem, kdy Jablunkov vyhrál 4:0. V druhém utkání si Jablunkov připsal další výhru, a to 3:1 nad nováčkem z Petřvaldu u Karviné. Následně ve třetí utkání si přijel Spartak pro tři body na půdu nováčka do Věřňovic, kde zvítězil 1:4. Ve čtvrtém utkání Jablunkov poprvé remizoval, a to na hřišti týmů TJ Internacionál Petrovice výsledkem 0:0. Poté v pátém utkání si náš nedělní soupeř připsal další vítězství, kdy doma porazil nováčka TJ Řepiště výsledkem 3:0. V předposledním dosavadním odehraném utkání si Jablunkov přijel pro tři body do Dolní Lutyně, kde vyhrál výsledkem 2:1. Dosavadní poslední mistrovské utkání sehrál Jablunkov na hřišti Tošanovic, kde poprvé prohrál, a to výsledkem 4:2. Tým zkušeného trenéra Stanislava Kluze má na kontě ze sedmi utkání celkem šestnáct bodů se skóre 18:7 a drží se na 2. místě. V minulé sezóně tým 1. FK Spartak Jablunkov skončil na 2. místě a se šestadvaceti mistrovských utkání vyhrál osmnáctkrát, třikrát remizoval a pětkrát prohrál. Skóre měl náš nedělní soupeř 77:37 a zisk 57 bodů. Vzájemná utkání v minulé sezóně zvládli lepé vždy hráči Jablunkova. Na podzim v Horní Suché vyhrála Jablunkov 4:2 a v jarní odvetě doma Jablunkov zvítězil výsledkem 2:0. Jak dopadne vzájemný souboj v nové sezóně, se dozvíme v neděli 2. října.

Další zápas I. B třídy skupiny C 1. FK Spartak Jablunkov - TJ Depos Horní Suchá začíná na hřišti v Jablunkově v neděli 2. října od 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude Vladimír Valošek, kterému na čarách budou asistovat pánové Martin Pavlásek a Martin Kret. Přijeďte naše hráče podpořit v nejdůležitějším utkání podzimní části!

Autor: Marek Chmiel