Turnaj mužů FOTBAL BEZ HRANIC

23.06.2014 16:44

V sobotu 21. června 2014 pořádal na fotbalový oddíl TJ Depos Horní Suchá za přispění fondu Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj Euroregionu Těšínské Slezsko mezinárodní turnaj mužů s názvem „Fotbal bez hranic“, který se odehrál na fotbalovém stadiónu v Horní Suché v rámci obecní kulturní akce Vítání léta 2014. Tento turnaj byl vyvrcholením celé série turnajů „Fotbal bez hranic“, které hornosusští fotbalisté v letošním roce pořádali, jelikož v únoru, respektive v březnu proběhly turnaje žáků a přípravek.

Turnaje se zúčastnili 2 Slovenská a jedno Polské mužstvo. Spolu s domácími fotbalisty TJ Depos Horní Suchá to byl klub LSK Silesia Lubomia, se kterým hornosusšký klub rozvíjí již bezmála čtyřicetiletou družební spolupráci. Dále se turnaje zúčastnili Slovenské kluby z Nižné a Rakové, se kterými hornosušané také rozvíjí družební spolupráci. Za průběh turnaje zaslouží všechna družstva pochvalu, za projevenou snahu ke hře v rámci fair play a dobrými předvedenými výkony. Jedinou kaňkou na výborné kulturně - sportovní akci bylo smolné zranění hráče z Nižné, kterému všichni přejí brzké uzdravení.

Výsledky: TJ Depos Horní Suchá - FK Nižná 1:1 na penalty 2:3.

                  Branku za Horní Suchou vstřelil: Sukač.

                 LSK Silesia Lubomia - FK Polom Raková 8:0.

                 Utkání o 3. místo.

                 TJ Depos Horní Suchá - FK Polom Raková 6:0.

                 Branky Horní Suché vstřelili: Ryt 3, Sukač 2, Příborský.

                 Finále:

                 LSK Silesia Lubomia - FK Nižná 0:1.

Vítězem se tak stal trochu překvapivě, ale vzhledem k výbornému kolektivnímu výkonu zaslouženě, klub z Oravy FK Nižná. Druzí byli hráči z Lubomie, třetí domácí Horní Suchá a na čtvrtém místě fotbalisté z Rakové. Turnaj zakončil na pódiu amfiteátru předáním pohárů, před velkým počtem přítomných diváků, místostarosta obce Horní Suchá Josef Žerdík, předseda TJ Ivan Marini a moderátor akce Josef Alois Náhlovský.

Obdobná série turnajů proběhne ve druhé polovině roku 2014 v Lubomii, kam zavítají hornosušané již 19. července.

Nahoře zleva: trenér Menoušek, předseda Marini, Chrobok, Bartoň, Godyň, Kubját, Pietrasz, Novák, Kolder, Zálejský T., Příborský, vedoucí mužstva Zálejský A.

Dole zleva: Nanar, Směták, Szelong, Sukač, Zima, Bebenek, Ryt, Růža

admin-maro