Starší žáci zaslouženým vítězem Krajské soutěže MS KFS

20.06.2016 18:32

Zakončená sezona přinesla úspěch starších žáků, kteří zvítězili ve své skupině Krajské soutěže a zapsali se do historie Hornosušského fotbalu. Zeptali jsme se několika mladých hráčů na jejich dojmy.

V letošním soutěžním ročníku jste dosáhli historického úspěchu, když jste postoupili do Krajského přeboru žáků, což se ještě nikdy v Horní Suché nepodařilo, to je pro Vás jistě příjemný pocit. Jaký si myslíš, že byl klíč k tomuto úspěchu?

Michal Třaslín - Dobrý útok, skvělá obrana a výborní trenéři.

Adam Ševčík - Byli jsme dobrá parta a trenéři měli vždy připravené dobré tréninky, díky kterým jsme se zlepšovali.

Patrik Goryl - Podle mě je to tím, že jsme jako tým drželi pospolu. Díky tomu jsme dokázali vyhrát mnoho zápasů.

Pavel Holub - Souhlasím s Patrikem a ještě bych k tomu přidal poctivý trénink.

Nikolas Dunička - Tvrdost a pracovitost.

Kuba Vrábel - Já si myslím, že klíč k úspěchu byla skutečnost, že jsme si postupem času stále více věřili a do každého zápasu jsme dávali všechny své schopnosti, které jsme během tréninku zdokonalovali od přípravek.

Který ze soupeřů byl z tvého pohledu v soutěži nejtěžší?

Matěj Kývala - Nejvíce nás trápili Horní Žukov a Český Těšín, ale vždy na svých hřištích. V domácím prostředí jsme jim to vrátili.

Patrik Goryl - Každý soupeř byl něčím nebezpečný, ale nejvíce nás trápil Český Těšín a Horní Žukov.

Pavel Holub - Český Těšín.

Michal Třaslín - Taky si myslím, že každý soupeř byl svým způsobem těžký, ale podle mne byly nejtěžší zápasy s MFK Karviná.

Je něco co se během sezóny nepodařilo, co tě osobně zklamalo, nebo kdy Vám bylo nejhůř?

Nikolas Dunička - Nejhůře nám asi bylo po prohře v Českém Těšíně.

Adam Ševčík - Taky bych řekl, že po prohře v Českém Těšíně.

Patrik Goryl - Myslím, že s námi dost otřásla v posledním kole podzimu prohra v Horním Žukově a potom na jaře v Českém Těšíně.

Lukáš Pribela - Osobně mě zklamalo mé zranění zad, protože jsem se nemohl naplno zapojit ve všech zápasech do hry. A potom jsme byli všichni hodně zklamaní po utkání v Českém Těšíně, kde jsme prohráli po individuálních chybách minimálně vyrovnaný zápas.

Kuba Vrábel - Nic mě nezklamalo a myslím si, že vše se nám dařilo, jak jsme chtěli.

Trenéři po Vás vyžadují pracovitost jak na tréninku, tak v zápase. Povzbudil Vás tento úspěch do další práce? Myslíte si, že jste dostatečně připraveni na dorostenecký fotbal?

Michal Třaslín - Určitě mně to do další práce povzbudilo a pokud se týká dorosteneckého fotbalu, na ten se mohu ještě jeden rok připravovat a vyzkoušet si v žácích Krajský přebor.

Patrik Goryl - Ano, je to povzbuzení do další práce v tréninku. Což se určitě bude hodit pro přechod do dorostu, kde se budeme muset vyrovnat se staršími protihráči. Přesto si myslím, že pro dorostenecký fotbal v soutěži, kterou budeme hrát, jsme připraveni.

Adam Ševčík - Ano, určitě mne to povzbudilo.

Kuba Vrábel - Určitě nás to povzbudilo. V dorostu to bude určitě těžší, co se týká fyzičky, ale na té budeme postupně pracovat na tréninku. Jinak si myslím, že jsme připraveni a zvládneme přechod do starší kategorie.

Jaké vidíš šance svých mladších spoluhráčů v nadcházející sezóně, kteří se již budou srovnávat s mužstvy v Krajském přeboru?

Pavel Holub - Mohli by to zvládnout a přeji jim, aby byli mezi pěticí nejlepších.

Patrik Goryl - Myslím že mladší kluci jsou velmi dobří a věřím v to, že se jim v Krajském přeboru bude dařit jako nám letos.

Michal Třaslín - Někteří si myslí, že moc šancí v krajském přeboru nemáme, ale já věřím, že jsme schopni překvapit.

Adam Ševčík - Budou to mít těžké, ale myslím, že by to mohli zvládnout.

Máš nějaké fotbalové vzory? Třeba i ze svého klubu?

Patrik Goryl - Například Messi, Ronaldo atd… Ale inspiruje mě i pár kluků z našeho týmu, protože jsou dobří i v takovéto poměrně nízké soutěži.

Michal Třaslín - Můj největší vzor je německý brankář Manuel Neuer a naše reprezentační jednička Petr Čech.

Pavel Holub - Samozřejmě, Lionel Messi.

Matěj Kývala - Můj vzor je strejda David Sourada, který hrával ligu a také Cristiano Ronaldo.

Lukáš Pribela - Můj osobní vzor je Cristiano Ronaldo a z klubu je to asi trenér Pavol Sýkora, který hrál i za reprezentaci ČR v sálové kopané.

Jaké jsou tvé sportovní cíle? Chtěl bys jednou hrát za mužský tým v Suché?

Pavel Holub - Mým snem je vyzkoušet si nějakou vyšší soutěž, nebo profesionální fotbal. Jinak pokud se to nesplní, tak v Suché bych to rád za muže zkusil.

Patrik Goryl - Určitě bych chtěl vydržet hrát co nejdéle. Třeba i do mužského týmu v Suché. A byl bych rád, kdyby takto vydrželi moji současní spoluhráči.

Adam Ševčík - Fotbal mě baví a chtěl bych ho hrát, co nejdéle to půjde. Jestli v Suché to záleží na mnoha okolnostech.

Chcete ještě něco dodat?

Michal Třaslín - Chtěl bych ještě jednou všem moc poděkovat za skvělou sezonu.

Autor: Marek Chmiel