První prohru Starého Města zařídil Daniel Juránek

03.11.2014 13:41

V sobotu 1. listopadu sehráli naši hráči v I.B třídě skupiny C poslední domácí podzimní utkání v roce 2014, ve kterém přivítali hráče týmu TJ DURMAN Staré Město. V posledním domácím podzimním utkání naši hráči zvítězili 2:1.

TJ Depos Horní Suchá - TJ DURMAN Staré Město 2:1 (1:0)

V dalším kole 1.B třídy sk. C jsme se po třech utkáních venku představili na domácí půdě. Chtěli jsme zapomenout na zbytečně ztracené body ve Smilovicích a v domácím zápase bodovat naplno. Čekal nás ovšem velmi těžký soupeř. Na náš stadion přijel lídr tabulky ze Starého Města, který v soutěži zatím nepoznal hořkost porážky. Jelikož se jednalo o utkání prvního s třetím, čekali jsme, že se bude hrát pěkný fotbal.

Prvních deset minut se soupeři spíš oťukávali a nedělo se nic zajímavého. První šance přišla ve 14. minutě kdy hlavička Davida Jeziorského zamířila těsně vedle tyče hostující branky. V těchto minutách jsme přebrali iniciativu, měli více ze hry, ale nepřišla žádná vyložená šance. Střelami z dálky se pokoušeli zahrozit David Jeziorský a Robin Čopák, ale tyto střely nemířili mezi tyče. V 35. minutě prošel z půlky hřiště přes naše tři hráče Pavel Štěrba, dostal se až před gólmana Tomka, který zmařil tuto příležitost hostů. Hned z protiútoků odcentroval Pavel Hradil a velikou šanci zazdil Tomáš Zima, který z pěti metrů přestřelil branku hostí. Ve 41. minutě rozehrál rychle přímý kop z naší poloviny Tomáš Kaleta, za obranou hostí našel Petra Příborského, který si poradil i s gólmanem a poslal nás do vedení - 1:0. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a zaslouženě poločas vyhráli.

Jenže fotbal se hraje devadesát minut a hosté v hned ze začátku druhé půle začali ukazovat, proč jsou na čele tabulky. Vytvořili si trvalý tlak a spoustu šancí. V 54. minutě trefil Pavel Štěrba z jedenácti metrů tyč naši brány, o chvíli později přímý kop Pavla Tobiáše skončil na břevně naši brány. Hosté si v této fázi zápasu vytvořili velké množství šancí, které ale  naše obrana s dobře chytajícím brankářem Tomkem odvrátila. Hostující fotbalisté ovšem v tlaku nepolevili a bylo jen otázkou času kdy skoré srovnají. To se stalo v 65. minutě, k přímému kopu zpoza šestnáctky se postavil Pavel Štěrba a pěknou ranou přesně k levé tyči rozvlnil síť - 1:1. V 70. minutě rychlý útok hostí zakončoval Martin Sušovský tvrdou střelou kterou ale náš gólman vytáhl na roh. Na druhé straně střílel těsně vedle z hranice šestnáctky Libor Stebel. Hrál se pěkný fotbal pro diváky se šancemi na obou stranách. V 75. minutě se dostal do našeho pokutového území Ondřej Rudel a jeho střelu na poslední chvíli zblokovala naše obrana. Hosté ve snaze vstřelit druhý gól trošku zapomínali na zadní vrátka. Proto se do rychlého brejku dostal Dan Juránek, ale gólman hosti Střalka ho dokázal vychytat. O pět minut později utekl po pravé straně Martin Baránek, pěkným centrem našel před bránou zcela volného Danka Juránka, který ovšem z první minul o centimetry bránu. Rozhodující okamžik utkání přišel v 83. minutě, kdy se v pokutovém území dostal k míči opět Daniel Juránek, první jeho střelu stačil ještě hostující gólman vyrazit, ale dorážka stejného hráče už skončila v sítí - 2:1. Hosté se v posledních sedmi minutách ještě pokusili vyrovnat, většinu centru do naší šestnáctky obrana odvrátila a nebezpečnou hlavičku Daniela Papaje z 88. minuty vytáhl z brankové čáry gólman Tomek. Poslední minuty už žádnou šanci nepřinesli a tak jsme si připsali tři body za vítězství 2:1.

V tomto zápase by byla určitě spravedlivější remíza, kterou by si hosté za výkon v druhém poločase zasloužili, ovšem neproměnili spoustu svých šancí a nám se podařilo jim uštědřit první porážku v soutěži.

Branky: 41. Příborský Petr, 83. Juránek Daniel - 65. Štěrba Pavel, ŽK: 10. Jeziorský David, 44. Hradil Pavel, 63. Marek Jiří, Rozhodčí: Přeček Dušan - Beran Jan, Klimek Tomáš, Počet diváků: cca 120

TJ Depos Horní Suchá: Tomek - Kubját, Kaleta, Marek, Hradil - Pařík (88. Pietrasz) - Zima (81. Baránek), Čopák (86. Kolder), Jeziorský (46 Juránek, 90. Bebenek), Stebel - Příborský. Trenéři: Menoušek Zdeněk a Zedník Miroslav, vedoucí mužstva: Zalejský Aleš

TJ DURMAN Staré Město: Střalka - Birčák (69. Prokeš), Štěrba, Rudel, Tobiáš - Papaj, Blažek (69. Novák), Sušovský, Smital - Smilowski, Němec (84. Kozel). Trenér: Němec Petr

admin-maro