Náročný program: V pátek hrají naši hráči doma proti Lučině a v neděli na hřišti Nýdku. Podaří se naším fotbalistům bodovat?

01.05.2015 10:00

Náročný program čeká naše hráče v následujících dnech, čekají je totiž dvě těžká utkání. Nejdříve v pátek 1. května se představí opět doma, kdy přivítají tým Finstal Lučina a v neděli 3. května zajíždí do TJ Sokol Nýdek.

Podaří se tak našim fotbalistům navázat na minulé utkání, ve kterém doma přehráli výsledkem 4:0 hráče Hnojníku a opět bodovat v dalších mistrovských utkáních v rámci 1. B třídy skupiny C? Určitě to ale naši hráči mužů nebudou mít jednoduché. Domácí utkání v pátek 3. května začíná v 16.30 hodin a v neděli 3. května další mistrovské utkání v Nýdku má naplánovaný výkop na 16.30 hodin.

V pátek na sváteční den 1. května čeká naše hráče třetí jarní domácí utkání po sobě, kdy odpoledne se v Horní Suché představí již zmiňovaný druhý tým tabulky Finstal Lučina. Podzimní utkání v Lučině naši hráči nezvládli a prohráli výsledkem 0:2, kdy se za domácí tým prosadil Jiří Staufčík a Radek Tomíček. Čtyři zápasy, tři prohry a jedna výhra. To není vůbec dobrý vstup do jarní části mistrovské soutěže. Proti Lučině tedy v pátek by to chtělo opět naplno bodovat a navázat na poslední domácí utkání, ve kterém naši hráči přehráli tým Hnojníku 4:0, ale nebude to určitě v pátek jednoduchý úkol.

Soupeři z Lučiny aktuálně patří 2. příčka s 41 body a se skóre 48:21. Což značí, že tým Lučiny bojuje o první příčku se Starým Městem, na které ztrácí jen jeden bod. Ještě dodejme, že Lučina co se týče nastřílených 48 branek, má nejlepší útok celé soutěže. V jarní části mají hráči Lučiny zatím dosavadní bilanci ze čtyř utkání - čtyři vítězství a jednu remízu. To znamená, že páteční soupeř si v jarních utkáních doma třikrát připsal tři body za výhry nad ČSAD Havířov (4:1), Nýdkem (4:2) a v posledním mistrovském utkání Lučina doma vyhrála s týmem TJ Sokol Mosty 3:1. Zmíněnou remízu si hráči Lučiny připsali na hřišti Písku, kde uhráli výsledek 3:3. Naši fotbalisté ztrácejí na pátečního soupeře celkem devět bodů a určitě se budou chtít snažit tento náskok ztenčit na šest bodů. Takže, se máme v pátek na co těšit.

Páteční zápas v rámci 18. kola I. B třídy skupiny C TJ Depos Horní Suchá - Finstal Lučina začíná na stadionu TJ Depos Horní Suchá v pátek 1. května od 16:00 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Sivera, kterému na čarách budou asistovat pánové Jaroslav Hruby a Petr Lukašík.

Jak jsme již zmínili tak naše mužstvo mužů čeká náročný program. Po pátečním utkání doma s Lučinou čeká naše fotbalisty i nedělní mistrovské utkání na hřišti týmu TJ Sokol Nýdek. Podzimní utkání s tímto soupeřem naši fotbalisté vyhráli na domácí půdě 1:0, kdy o výsledku tohoto utkání rozhodl jedinou brankou, která byla vítězná Petr Příborský. Bilance Nýdku v podzimní části je pět zápasů, jedna výhra, dvě remízy a dvě prohry s celkovým skóre 28:38 a se ziskem 21 bodů, což určuje 8. příčku v soutěžní tabulce. Nedělní soupeř tedy vyhrál doma se Slovanem Orlová (2:1), remizoval v Jablunkově (0:0) a prohrál v Lučině (4:2) a v ČSAD Havířov (1:0). Poslední utkání sehrál náš nedělní soupeř ve čtvrtek v Dobré, kde remizoval 1:1.  Takže je třeba dodat, že i z Nýdku by bylo dobré bodovat, ale nebude to také jednoduché.

Nedělní zápas v rámci 22. kola I. B třídy skupiny C TJ Sokol Nýdek - TJ Depos Horní Suchá začíná v Nýdku v neděli 3. května od 16.30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Machala, kterému budou na čarách asistovat pánové Martin Tomai a druhým asistentem bude rozhodčí z OFS.

admin-maro