Konečně za tři body! Staré Město - Horní Suchá 1:2

14.04.2014 15:53

Za krásného sobotního odpoledne jsme odjížděli na další mistrovský zápas do Starého Města s vědomím ztráty šest bodů z posledních dvou zápasů. Věděli jsme, že nás čeká velice těžký zápas se soupeřem, který se momentálně nachází na druhém místě tabulky.

TJ DURMAN Staré Město - TJ Depos Horní Suchá 1:2 (0:1)

Utkání před překvapivě vysokou návštěvou na I.B třídu začalo v pomalejším tempu, první minuty se míč pohyboval pouze ve středu hřiště bez náznaku nějakých šancí. To se ale změnilo v 9. minutě, kdy po krásné akci po ose Jeziorský, Sukač, Příborský se posledně jmenovaný ocitnul sám před brankářem domácích, kterého si položil na zem a do opuštěné brány vsítil první gól utkání - 0:1. Poté utkání upadlo opět do průměru a hra se odehrávala vice méně mezi oběma šestnáctkami, na obou stranách bylo k vidění pár přímých kopů, ale s těmi si obránci nebo gólmani na obou stranách poradili. Z prvního poločasu snad stojí za zmínku, že do čtyřicáté minuty nám hlavní rozhodčí udělil pět žlutých karet. Nemá cenu to rozebírat, ale ti kteří tam byli, si úsudek o těchto kartách udělali sami.

Do druhého poločasu nastoupili domácí v mírném tlaku, ovšem v 51. minutě přišel faul u postranní čáry na záložníka Hromadu, sám postižený se postavil k rozehrání přímého kopu, míč krásně poslal do šestnáctky domácích, kde si na něho naběhl Jeziorský a pro něho netypicky levou nohou ho poslal do sítě - 0:2. Domácí poté trošku přidali na aktivitě, ale jejich tlak s přehledem likvidovala naše obrana za pomocí brankáře Richtra. Ovšem v 61 min jsme udělali první chybu v obraně, útočník domácích se dostal do brejku, náš gólman na hranici šestnáctky se snažil zastavit tuto akci, která ovšem skončila faulem. HR Hrňa udělil našemu gólmanovi červenou kartu a nařídil pokutový kop. Do branky teda musel nastoupit náhradní gólman Směták. K penaltě se postavil hráč Papaj a zkušeně ji proměnil - 1:2. Od této chvíle domácí přešli do velkého tlaku, nutno říci, že dalších 25 min se hrálo na naší půlce, se všech sil jsme se bránili, ale zkoušeli taky vyrážet do rychlých protiútoků. Při jednom takovém se dostal sám před domácího brankáře Robin Petík , ale gólman si s jeho střelou poradil. V 89. minutě navíc po druhé žluté kartě dostal Hromada červenou a dohrávali jsme v devíti. Kluci ovšem výborným výkonem nepustili domácí do žádné velké šance a tak jsme se po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli radovat ze zisku velice důležitých 3 bodů.

Branky: 61. Papaj Martin - 9. Příborský Petr, 51. Jeziorský David, ŽK: 17. Příobrský Petr, 25. Jeziorský David, 37. Petík Robin, 37. Zima Tomáš, 41. Hromada Karel, ČK: 62. Richter Jiří, 89. Hromada Karel, Rozhodčí: Hrňa Petr - Kubánek Radovan, Žvak Kamil, Počet diváků: cca 200

TJ DURMAN Staré Město: Střalka - Recman, Kozel, Adámek, Radko - Birčák, Papaj, Kanok, Dosoudil - Smilowski, Němec.

TJ Depos Horní Suchá: Richter (62.Směták) - Novák, Bebenek, Kubját, Stebel - Zima, Hromada, Petík, Jeziorský - Příborský (86. Pietrasz), Sukač (68. Kolder). Trenéři: Menoušek Zdeněk a Zedník Miroslav, vedoucí mužstva: Zalejský Aleš

admin-maro