Fotbalisté TJ Depos Horní Suchá zakončili podzimní sezónu

05.12.2016 20:27

Fotbalový klub z Horní Suché má za sebou mistrovské boje podzimní části soutěžního ročníku 2016/2017, tedy v roce, kdy klub oslavil 85. výročí založení fotbalu v Horní Suché. Oslavy tohoto půlkulatého výročí proběhly 28. září, kdy byl na našem hřišti uspořádán fotbalový den, jehož vyvrcholením bylo před zraky 600 diváků utkání mezi kombinovaným družstvem mužů a bývalých hráčů TJ Depos Horní Suchá a AC Sparta Praha stará garda, které skončilo vítězstvím pražanů v poměru 3:6. Mimo tyto oslavy hráli hráči TJ Depos na podzim mistrovská utkání svých soutěží, ve kterých si vedli takto.

Muži po 8 výhrách, jedné remíze a 4 prohrách získali celkem 25 bodů a obsadili tak 4. příčku 1. B třídy se ztrátou pouhých 2 bodů na první místo. Nejlepším střelcem družstva a dokonce celé soutěže je Daniel Juranek, který vstřelil 15 gólů! Cílem družstva mužů vedených trenéry Jaromírem Bebenkem a Mirkem Zedníkem v jarní části soutěže bude atakovat přední příčky soutěže a pokusit se postoupit do 1. A třídy.

Starší dorostenci získávají cenné zkušenosti v krajském přeboru staršího dorostu – nejvyšší soutěži, kterou kdy naši dorostenci hráli. Po podzimní části soutěže obsadili 12. místo, když získali 6 bodů za jednu výhru, 3 remízy a 9 proher při celkovém skóre 18:47. Nejlepšími střelci družstva jsou se třemi vstřelenými brankami Vojta Rosmarin a Marek Janiszewski. Svěřenci trenérského triumvirátu Sýkora, Pietrasz, Goj se budou v jarní části soutěže posbírat co nejvíce bodů, tak aby neměli starosti se záchranou soutěže. Nutno podotknout, že naši starší dorostenci patří podle věkového průměr k nejmladším týmům v soutěži.

Mladší dorostenci hrají krajský přebor mladších dorostenců. Ve své soutěži si vedou o poznání lépe, než jejich starší kolegové. Ve své soutěži obsadili 8. místo se ziskem 19 bodů při 6 výhrách, jedné remíze a 6 prohrách při celkovém skóre 35 vstřelených a 27 obdržených branek. Nejlepším střelcem družstva s 8 vstřelenými góly je univerzál Filip Kux, který nastupuje i za družstvo staršího dorostu jako brankář.

Starší žáci se jako nováček krajského přeboru prezentuje velmi pozitivně, když po podzimu okupují krásnou 4. příčku tabulky. Svěřenci trenérů Válka, Szelonga a Kotuly 8 krát zvítězili, 2 krát remizovali a 3 krát odešli poraženi, a při celkovém skóre 41:29 získali 26 bodů. Nejlepším střelcem družstva je Dominik Pastušek, který se trefil do brány soupeře celkem 17 krát.

Mladší žáci se v krajském přeboru dočkali pouze jediné výhry, a okupují tak předposlední 13. příčku se ziskem 3 bodů. Nejlepším střelcem se stal Šimon Krygiel, ten dal na podzim soupeřům 5 branek. Mladší žáky vede trenér Robert Pribela.

Starší přípravka hraje okresní přebor přípravek sk. A, ve své soutěži je na průběžném 7. místě při zisku 6 bodů a skóre 49:77. Nejlepším střelcem je David Surma s 15 vstřelenými brankami. Družstvo vede stejně jako mladší přípravku trenér Gustav Dytko.

Mladší přípravka hraje okresní soutěž ml. přípravek, která se hraje turnajovým způsobem. V jednotlivých turnajích si naši nejmladší vedou se střídavými úspěchy.

Mládežnická družstva TJ Depos Horní Suchá od mladší přípravky po starší žáky si zimní přípravné období zpestří řadou halových turnajů pod názvem Zimní liga Okresního fotbalového svazu Karviná, ve kterém se od listopadu do března budou pravidelně střetávat se svými soupeři po sportovních halách v celém okrese, mimo jiné i ve sportovní hale Horní Suchá. V Horní Suché se uskuteční první z řady turnajů v sobotu 26. 11. utkáními starších přípravek.

Fotbalisté TJ Depos děkují svým fanouškům, sponzorům, rodičům a vedení obce Horní Suchá za podporu při zajištění chodu klubu v roce 2016. Věříme, že minimálně stejnou přízeň nám zachováte i v příštím roce 2017 a Vaše účast na domácích utkáních bude i nadále hojná.