Areál

Sportovní areál TJ DEPOS Horní Suchá

Sportovní areál se nachází na severozápadním okraji obce Horní Suchá na ulici U lékárny č. p. 869, v blízkosti hlavní silnice číslo 475 mezi Havířovem a Karvinou.

Počátek výstavby areálu se datuje do 1. poloviny 50. let 20. století v bažinatém terénu zvaném „Gliňoč“ vedle bývalé cihelny (dnes areál firmy Lichgitter). Areál se neustále buduje a rozvíjí, v minulosti za podpory hornosušského dolu František (dříve President Gottwald), v dnešní dobře hlavně díky podpory vedení Obce Horní Suchá.

Součástí areálu je:

- kompletně rekonstruovaná hlavní budova v letech 2011 až 2012 se 7 šatnami, skladem, sociálním zázemím, kancelářemi, správcovským bytem, kuchyní a společenským sálem s kapacitou 200 sedících osob a pódiem.

- 1 hlavní travnaté fotbalové hřiště s krytou tribunou s kapacitou 500 sedících diváků a elektronickou světelnou tabulí.

- 1 vedlejší škvárové fotbalové hřiště.

- venkovní amfiteátr pro pořádání kulturních akcí.

- parkoviště pro cca 50 automobilů a 2 až 3 autobusy.

- 6 tenisových kurtů, z nichž 1 centrkurt je vybaven umělým osvětlením. Kurty č. 5 a 6 slouží pro veřejnost s možností rezervace. K dispozici je též cvičná stěna. Telefon na správce : 721 249 170.

Po dohodě se správcem (osobně, po telefonu) je možné hrát v pracovních dnech i v dopoledních hodinách!

- budova se sociálním zařízením a dvěma šatnami.

- 2 volejbalové kurty.

V roce 2014 je v plánu přestavba vedlejšího škvárového hřiště na fotbalové hřiště s umělým travnatým povrchem III. generace a umělým osvětlením.

Dopravní spojení:

  • Autobusová zastávka na lince Karviná – Havířov, zastávka Lékárna cca 200 metrů
  • Autobusová zastávka MHD Havířov na lince 413, zastávka Dvůr nebo Pošta cca 1000 metrů
  • Vlaková zastávka Horní Suchá cca 2000 metrů
  • Vlaková zastávka Havířov – Suchá cca 1500 metrů